Letenky do Moskvy

Leťte do Moskvy, levné letenky čekají na vás

V hlavním městě Ruska žije tolik lidí, jako v celé České republice. A většina Rusů říká, že je to takový stát ve státě – obrovská tepající aglomerace plná kontrastů. Letenky do Moskvy si rezervujte včas. 

Široké bulváry nekonečného centra města jsou výstavnější než ty petrohradské, ale i pařížské. Na Rudém náměstí je tak čisto, že byste se nebáli jíst ze země. Zaprášená prostranství kolem předměstských nádraží vás však uvedou do reality běžného Ruska. Moskva je navíc město nesmírně multikulturní, na hlavní třídě Arbatu zní snad všechny světové jazyky.

Přesto právě tady máte možnost poznat ruskou kulturu, historii a umění, na které jsou místní tolik hrdí. Můžete tu obdivovat chrám Vasila Blaženého s blyštivými kupolemi, dřevěné domky, ale i honosné aristokratické paláce vedle obchodů těch nejluxusnějších značek. Navštívíte „Treťjakovku“, ale taky mauzoleum Vladimira Iljiče Lenina. Současná Moskva zajímavě mísí carskou slávu, nedávnou sovětskou minulost i žhavou kapitalistickou přítomnost. A jak říká oblíbené ruské přísloví: „Moskva nikogda ně spit“ – Moskva nikdy nespí.

Pár užitečných rad

  • Z Prahy do Moskvy se s přestupem dostanete za zhruba 4 a půl hodiny.
  • Můžete letět z Prahy,  Vídně nebo Mnichova a dalších měst.
  • Pokud si chcete pořídit letenky levně, doporučujeme rezervovat je včas, zejména u nízkorozpočtových aerolinek.
  • Pro levné letenky můžete navštívit náš speciální letenkový portál Letuska.cz