Doprava z letiště do Moskvy

Jak se dostat z letiště do Moskvy? Autobusem, vlakem nebo taxíkem

V Moskvě se využívá tří letišť - Šeremetěvo 1 a 2, Domodědovo a Vnukovo. Přímé lety z České republiky přistávají nejčastěji na letišti Šeremetěvo. Cesta trvá zhruba 4 a půl hodiny.

Doprava do Moskvy z letiště Šeremetěvo

Šeremetěvo je hlavní a největší moskevské letiště. Na jeho stavbě se mimo jiné jako dělník podílel v 80. letech i jeden z nejslavnějších ruských spisovatelů období postmodernismu, Venedikt Jerofejev. Z České republiky sem létají ČSA, ruský Aeroflot i jiní dopravci.

  • Doprava z letiště do Moskvy vlakem: Obří aeroport leží severovýchodně od centra Moskvy. Tam je možné se od terminálu dopravit vlakem, takzvaným Aeroexpressem. Zastavuje poblíž terminálů D, E a F. K nim vás ze zbylých terminálů zdarma dopraví autobus. Aeroexpress jezdí prakticky po půl hodinách od pěti ráno až do půl jedné v noci. Jízda v „byznys klass“ vyjde od února 2013 na 900 rublů (asi 600 korun), „standardní“ jízdenka přijde na 320 rublů, tedy asi 220 korun. Vlak končí na Běloruském nádraží (Belorusskij vokzal), u něhož se nachází zastávka metra Běloruská (Belorusskaja). Více na stránkách dopravce

Doprava do Moskvy z letiště Domodědovo

Domodědovo je velmi moderní letiště, leží zhruba 80 kilometrů od centra města.

  • Doprava z letiště do Moskvy rychlovlakem: Do centra vás velmi pohodlně zaveze rychlovlak, který zajíždí na Pavelecké nádraží (Pavleckij vokzal). Vlaky odjíždějí od šesti hodin ráno do půlnoci v půlhodinových intervalech. Jízda do města trvá cca 45 minut. Stejně jako v případě jízdy ze Šeremetěva, i zde lístek vyjde na 320 rublů (asi 220 korun). Děti od 5 do 7 let platí 110 rublů (asi 75 korun), menší jezdí zdarma. Více na webových stránkách

Doprava z letiště Vnukovo

Vnukovo leží na jihozápadním okraji Moskvy. S tímto menším letištěm má třikrát týdně přímé spojení například brněnský aeroport v Tuřanech.

  • Doprava z letiště vlakem: I odtud jezdí do Moskvy vlak Aeroexpress. Jízda na Kijevské nádraží (Kievskij vokzal) trvá 37 minut a ceny jsou stejné, jako v případě cesty z Domodědova.